Są kraje, do których ludzie nie przywykli jeździć inaczej, jak tylko z biurem podróży. Kupujesz gotowy pakiet wycieczkowy, płacisz i o wyznaczonej porze stawiasz się z walizką na lotnisku- proste rozwiązanie, minimalny poziom stresu, a samo przygotowanie do wyjazdu zajmuje nie więcej niż spakowanie paszportu i góry ubrań. Czy jednak rzeczywiście taki wyjazd wygląda aż tak kolorowo? Turcja all inclusive- oto plusy i minusy takiego rozwiązania.

Jako że jestem życiową optymistką, zacznijmy od pozytywów ;)

1. Płacisz i jedziesz

W obecnych czasach jedynymi czynnościami jakie trzeba wykonać chcąc pojechać do Turcji z biurem podróży, to wybranie oferty, zapłacenie za wycieczkę oraz dostarczenie dokumentów. Będzie to plusem szczególnie dla osób, które nie przepadają za długimi godzinami spędzonymi na serwisach do rezerwacji biletów czy noclegów. Jeśli to Twój pierwszy dalszy wyjazd, nie musisz obawiać się o to, że zapomnisz o jakiejś ważnej kwestii, a potem przyjdzie Ci spać na przystanku lub ławce w parku.

2. Stosunkowo dobra jakość w przystępnej cenie

Choć jestem zdania, że najlepsze wakacje to te spędzone pod namiotem, muszę przyznać, że luksus potrafi czasem skusić i mnie. Jeśli zależy nam na pobycie w hotelu wysokiej klasy, dużo taniej jest zarezerwować cały wyjazd w biurze podróży, niż zamawiać noclegi osobno na własną rękę a do tego rezerwować jeszcze bilety na samolot i lokalny transport. Warto zwrócić uwagę na oferty last minute, które bywają śmiesznie wręcz tanie, szczególnie poza sezonem.

Lykia World&Links Golf Antalya Turcja all inclusive basen

3. Jedzenie 24/7

Jesteś łakomczuchem i zawsze na wakacjach wydajesz fortunę na lokalne jedzenie? A może po prostu w domu gotujesz codziennie i chcesz od tego odpocząć? Wakacje all inclusive rozwiązują oba problemy, jesz ile i kiedy chcesz,  a dodatkowo jedzenie jest już gotowe do spożycia.

Lykia World&Links Golf Antalya Turcja all inclusive jedzenie

4. Jeśli coś nie wyjdzie, nie będzie to Twoja wina

Kierowca zamówionego busika zgubił drogę na lotnisko i przegapiliście samolot? A może odwołano wszystkie wyjazdy do wybranego przez Ciebie hotelu? Jeśli jedziesz na wakacje z biurem podróży, to rozwiązanie większości komplikacji leży w geście firmy, z którą jedziesz. Za zmianę miejsca wylotu możesz dostać finansowe zadośćuczynienie lub darmową wycieczkę na miejscu, za odwołany wyjazd masz możliwość wyboru lepszego hotelu w tej samej cenie. Wystarczy tylko wszelkie problemy omówić z przedstawicielem biura, a wtedy wynegocjować można liczne atrakcyjne udogodnienia.

5. Transport prosto do hotelu

Całą noc spędziliście najpierw na lotnisku, potem w samolocie. Jedyne o czym marzycie to wygodne łóżko i błogi spokój. Co jednak jeśli po przylocie musielibyście sami szukać odpowiedniego autobusu jadącego w stronę hotelu? I co jeśli zupełnie przypadkiem z przystanku trzeba by było iść do hotelu 9 km? Tak, serwis door to door to zdecydowanie plus wyjazdów all inclusive.

Żeby nie było tak kolorowo, warto przyjrzeć się wyjazdom do Turcji z all inclusive z innej perspektywy. Oto najważniejsze minusy.

1. Hotele daleko od świata

Planujesz popołudniową wycieczkę do sąsiedniego miasta i okazuje się że jednym środkiem transportu może być taksówka za 60 euro? Myślisz sobie,  że na pewno w okolicy musi być jakiś autobus i owszem, jest, 9 km od hotelu. Pewnie, masz piękną plażę, 5 basenów, pole golfowe i centrum spa, ale czym są wakacje bez lokalnego targowiska czy spotkań ze zwykłymi ludźmi?

2. Czy to już sezon?

Biura podróży często kuszą nas nie tylko pięknymi zdjęciami hoteli, ale także atrakcyjnymi cenami. Łapiesz promocję, chwalisz się znajomym, a na miejscu okazuje się że połowa atrakcji w hotelu nie działa, a plaża dopiero “się robi”. A w biurze wszyscy Cię zapewnili, że to już pełnia sezonu.

Lykia World&Links Golf Antalya Turcja all inclusive plaża

3. Turysta = bankomat

Jesteś na wycieczce w mieście obok i chcesz kupić skórzaną kurtkę, a sprzedawca celowo zawyża cenę po tym, jak dowiedział się w którym mieszkasz hotelu? W końcu jak stać Cię na 5* to bez problemu dołożysz kolejne kilkadziesiąt euro. Leżysz spokojnie na plaży a tu kolejny raz w ciągu tygodnia pochodzi przedstawiciel salonu spa, próbując zaoferować Ci najlepszy deal życia? Tak, oni wiedzą że masz pieniądze. Tak, liczą,  że się podzielisz.

4. Nie poznajesz ludzi tylko obsługę

Jedziesz do Turcji i myślisz “tak, wreszcie zobaczę jak żyją ludzie w obcym kraju”. Wyobrażenia rozbijają się jednak już o posadzkę w lobby, gdy okazuje się, że do sąsiednich miast praktycznie nie ma jak dojechać,  a jedyni widziani ludzie to Ci, którym płacą za zabawianie Cię nad basenem czy ścielenie Twojego łóżka. I nawet jak próbujesz się dowiedzieć w jaki sposób odjeżdżają do pracy, oni odpowiadają wymijająco sugerując taksówkę.

Jak widzicie, wyjazd na wczasy all inclusive w Turcji ma zarówno wiele plusów, jak i minusów. Które z nich przeważają przy Waszych wakacyjnych wyborach?

222